Veterinarinė dermatologija – dažniausiai pasireiškianti liga gyvūnams

Jūsų naminiai augintiniai gali sirgti pačiomis įvairiausiomis ligomis. Vienos jų yra sunkesnės, kitos lengvesnės, tad kuo daugiau šeimininkai žinos apie jas, tuo bus lengviau susitvarkyti. Tad šiame straipsnyje norime papasakoti kiek daugiau apie pačią dažniausią ligą, kuri gali pasireikšti tarp gyvūnų, tai yra veterinarinė dermatologija. Jos rūšių yra pakankamai nemažai, todėl ji ir yra viena iš dažniausiai pasitaikančių. Tad, kad kiekvienas šeimininkas žinotų apie jas, norime daugiau supažindinti su jomis.

Kuo pasižymi veterinarinė dermatologija?

Veterinarijos dermatologija pasižymi tuo, kad kai ji atsiranda, kyla tam tikra problema su oda. Ji gali pradėti niežėti, šerpetoti, parausti ir panašiai. Kuo tokia liga bus pamatoma anksčiau, tuo bus lengviau su ja susitvarkyti. Aišku, per gyvūnų kailį gal akivaizdžiai to pamatyti ir negalima, tačiau iš jo veiksmų galima suprasti. O tokie veiksmai gali pasirodyti kaip dažnas kasymasis ar tam tikrų vienodų vietų laižymasis ir panašiai. 

Kokios yra veterinarinės dermatologijos rūšys?

Nors tie, kas mažai susidūrę su šia liga gali galvoti, kad yra tik viena jos rūšis, tačiau daugelis nustebs, kad jų yra ne viena ir ne dvi. Tad veterinarinė dermatologija gali pasireikšti štai šiomis skirtingomis rūšimis:

  • Odos raukšlių dermatitas. Šia forma serga tie šunys, kurie turi daugiau raukšlių nei įprastai. Tad jeigu jūsų namuose yra būtent toks šuo, tai yra tikimybė, kad gali pasireikšti ši ligos forma.
  • Pododermatitas. Dažniausiai ši forma pasireiškia kojų srityje, tai yra pėdose ar tarpupirščiuose. Yra tam tikros šunų veislės, kurios yra linkusios būtent į šią dermatologijos rūšį.
  • Grybelinės rūšis. Netgi grybelinė dermatologija gali būti skirstoma į kelias rūšis, tokias kaip dermatofitozė ar malasezinis dermatitas. Jis gali pasireikšti skirtingose vietose.

Tai yra tik kelios rūšys ir jų formos, kurios pasireiškia pakankamai dažnai. Tačiau, kad ir kokia forma būtų, ją būtina gydyti.

Būdai, kurie gali padėti išvengti veterinarinės dermatologijos

Kaip išvengti veterinarinės dermatologijos yra ne vienas būdas. Tikriausiai vienas iš pačių patikimiausių yra apsilankyti veterinarijos klinika. Ten specialistai apžiūrės augintinį ir galės skirti tinkamą gydymą. Taip pat yra papildomi būdai, kaip jos išvengti, tai yra naudoti tinkamas priemones, pirkti tinkamą ėdalą ir panašiai. Nors tai atrodo ir pakankamai nereikšmingi dalykai, tačiau jie gali duoti labai gerus rezultatus.