Lietuva yra labai turtinga muziejais. Jų priskaičiuojama šimtais. Dauguma jų yra tradicinių, kaip du vandens lašai vienas į kitą panašių, dažniausiai svarbių tik tam kraštui, kuriam jie priklauso. Tačiau esama ir ypatingų, išskirtinio dėmesio vertų muziejų. Tarp jų – Lietuvos aviacijos, laikrodžių, arklio ir akmenų muziejai. Apie tai, kuo gyvena Lietuvos muziejai, informacijos ieškokite interneto svetainėje: pickvibe.lt.
Kas eksponuojama Lietuvos aviacijos muziejuje ir jo padaliniuose?
Lietuvos aviacijos muziejus veikia Kaune S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje. Muziejaus kolekcijoje yra iki dvidešimties tūkstančių eksponatų, tarp jų per keturiasdešimt skraidančių aparatų.
Bendras ekspozicijos plotas siekia beveik penkis tūkstančius kvadratinių metrų. O didelių išmatavimų lėktuvai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika yra pristatoma dviejų hektarų ploto atviroje lauko aikštelėje.
Šio muziejaus padaliniais tapo S. Dariaus ir S. Girėno gimtosios sodybos, kurių atstatymu pasirūpino šviesaus atminimo aviatorius V. Pakarskas. Jose yra įkurtos memorialinės ekspozicijos, pasakojančios apie mūsų legendinių didvyrių žygį.
Kuo sužavi vienintelis Rytų Europoje laikrodžių muziejus?
Šis unikalus muziejus yra įsikūręs pačiame Klaipėdos centre. Jis įkurtas prieš 40 metų, 1984 metais. Vos tik įkėlus koją į šį muziejų, iš karto pakeri tiksintis laikrodžių choras. Jo lankytojai susipažįsta ne tik su įprastiniais mechaniniais laikrodžiais ir jų istorija, bet ir su smėlio, ugnies, vandens ir saulės laikrodžiais.
Muziejaus ekspozicijose puikuojasi baroko, eklektikos, klasicizmo, renesanso ir rokoko stiliaus laikrodžiai. Čia taip pat galima pamatyti renesanso epochos laikrodininko dirbtuvę, pasivaikščioti po Saulės laikrodžių parką.
Kokiais muziejais lankytojus stebina Aukštaitija ir Žemaitija?
Anykščių rajono Niūronių kaime esantis vienintelis toks Lietuvoje Arklio muziejus veikia nuo 1978 metų. Jame sukaupti eksponatai liudija apie didelę arklio įtaką lietuvių ūkio ir kultūros įtakai. Jame eksponuojami žemės ūkio padargai, kalvystės įrankiai, arklių traukiamos brikelės, važeliai, lineikos, greta šių eksponatų vietos randa unikalios filatelijos ir drožinių kolekcijos, įvairios dokumentinio vertingumo nuotraukos.
O Žemaitijos miestelyje esantis Respublikinis Vaclovo Into Akmenų muziejus yra išgarsėjęs ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Jame eksponuojami akmenys pargabenti iš įvairiausių pasaulio vietų ne tik akmenys, bet ir dekoratyviniai augalai. Čia vasaromis muziejaus parke vyksta įvairūs kultūriniai renginiai – koncertai, poezijos skaitymai ir kt.