KOKIAS ATVEJAIS YRA BŪTINA HIDROIZOLIACIJA?

https://www.pexels.com/photo/interior-of-modern-light-bathroom-with-parquet-floor-and-marble-walls-6492398/

Hidroizoliacijos reikia visose tose patalpose, kuriose ilgą laiką yra padidėjusi drėgmė. Tai vonios kambarys, tualetas, virtuvė, skalbykla ir pan. Ši procedūra taip pat padeda saugoti pastatus nuo sienų peršalimo, pelėsio ir galimo po buitinės nelaimės vandens nutekėjimo į žemiau esantį pastato aukštą.

Kas nutinka tada, kai namuose nėra atlikta hidroizoliacija?

Jei namuose atitinkamose vietose, kur vyrauja padidintas drėgnumas, nėra atlikta hidroizoliacija, susidarantys vandens garai labai greitai įsigeria į pertvaras, gipso ir medienos plaušo plokštes.

O su lauko siena ar su stogu susijungiančiame vonios kambaryje drėgmė kondensato pavidalu taip pat gali kauptis apšiltinamajame sluoksnyje. Tai anksčiau ar vėliau baigiasi pelėsio, kuris yra pavojingas sveikatai ir pastato kokybei, atsiradimu. Todėl namuose vonios kambaryje hidroizoliacija turi būti įrengta ant visų paviršių – lubų, sienų ir grindų.

Kokiomis taisyklėmis reikia vadovautis pasirenkant hidroizoliacijos mastą?

Įvertinant tai, kiek vandens gali pasiekti patalpos plokštumas, parenkamos ir hidroizoliacinės medžiagos. Vonios kambaryje jos reikalingos tose vietose, kurias tiesiogiai gali veikti vanduo ir jo keliama drėgmė. Kitaip tariant, hidroizoliacijos pasirinkimą nulemia galimo vandens poveikio lygis.

Dėl to būtina tiksliai įvertinti, ar esamus patalpos paviršius reikia saugoti tik nuo užtyškančio vandens, ar reikia sulaikyti ir tą vandenį, kuris sukelia slėgį dušo pado ar trapo grindyse zonoje. Praktiškumo sumetimais yra siūloma hidroizoliacija padengti visą grindų plotą, kuris apima vonios, dužo kabinos ir praustuvo zonas. Kai kas dėl viso pikto tai atlieka visose vonios kambario plokštumose, taip išvengdamas galimų buitinių nemalonumų ir po jų sekančių papildomų išlaidų.

Kokios priemonės yra naudojamos hidroizoliacijai?

Hidroizoliacijai yra naudojama arba tepamoji mastika – kvepiančioji derva, kuri išgaunama iš mastikinių pistacijų, arba specialios paskirties plėvelė. Jei patalpos plokštumų pagrindas yra mūrinis, gelžbetoninis, betoninis, tada tinka tepamoji hidroizoliacinė medžiaga.

Bet jei jis yra sudarytas iš kelių skirtingų medžiagų, tada vardan stabilumo geriau naudoti specialią plėvelę. Jei jums yra reikalingos hidroizoliacijos medžiagos, jas rasite statybinėmis ir apdailos gaminiai prekiaujančioje interneto parduotuvėje: iris.lt