Masažo nauda būsimoms ir naujoms mamoms: specialistų rekomendacijos

Šiuolaikiniame pasaulyje vis daugiau dėmesio skiriama holistinei sveikatos priežiūrai, ypač tokiais svarbiais gyvenimo etapais kaip nėštumas. Pasak sveikatos specialistų, masažo terapija tampa vis populiaresniu pasirinkimu tarp būsimų ir naujų mamų. Ši procedūra ne tik maloni, bet ir teikia daugybę fiziologinių bei psichologinių privalumų.

Masažo terapijos nauda nėštumo metu

Nėštumas – vienas iš svarbiausių, bet kartu ir sudėtingiausių moters gyvenimo etapų. Jis atneša ne tik džiaugsmą, bet ir fizinį diskomfortą: nugaros skausmus, kojų tinimą, miego sutrikimus. Sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad tinkamas masažas gali reikšmingai pagerinti būsimos mamos savijautą.

„Tyrimai rodo, kad reguliarus masažas nėštumo metu gali sumažinti nerimą, depresiją, nugaros ir kojų skausmus, pagerina miegą bei bendrą savijautą,” – teigiama Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (SMLPC) publikuotame straipsnyje „Masažas prieš ir po nėštumo: kaip masažai gali pagerinti būsimos mamos savijautą”.

Specialistės pabrėžia, kad nėščiųjų masažas skiriasi nuo įprastų masažo procedūrų. Masažuotojai, dirbantys su nėščiosiomis, turi būti specialiai apmokyti ir žinoti, kokios technikos saugios šiuo laikotarpiu. Antrojo ir trečiojo nėštumo trimestro metu nerekomenduojama gulėti ant pilvo, todėl naudojamos specialios masažo pagalvės arba masažuojama gulint ant šono.

Kada masažas nerekomenduojamas?

Nors masažas daugeliu atvejų yra naudingas, SMLPC straipsnyje akcentuojama, kad yra situacijų, kada nėščiosioms masažas nerekomenduojamas:

  • Esant aukštam kraujospūdžiui
  • Preeklampsijos atveju
  • Ūmių infekcijų metu
  • Kraujavimo atveju
  • Esant placentos problemoms
  • Pirmąjį nėštumo trimestrą, ypač jei anksčiau buvo patirtas persileidimas

„Prieš pradedant bet kokias masažo procedūras, būtina pasikonsultuoti su gydytoju, ypač jei nėštumas laikomas rizikingu,” – pabrėžiama SMLPC straipsnyje.

Masažo nauda po gimdymo

Pogimdyminis laikotarpis – dar vienas iššūkių kupinas etapas moters gyvenime. Kūnas atsigauna po gimdymo, prisitaiko prie hormoninių pokyčių, o naujoji mama susiduria su naujais fiziniais ir emociniais iššūkiais.

SMLPC specialistai teigia, kad masažas po gimdymo gali padėti:

  • Sumažinti raumenų įtampą, susiformavusią dėl kūdikio nešiojimo ir maitinimo
  • Pagreitinti organizmo atsigavimą po gimdymo
  • Pagerinti kraujo apytaką
  • Sumažinti stresą ir nerimo simptomus
  • Pagerinti miego kokybę

„Pogimdyminis masažas dažnai koncentruojasi į pečių, kaklo ir viršutinės nugaros dalies atpalaidavimą, nes šios vietos patiria didžiausią įtampą prižiūrint naujagimį,” – rašoma SMLPC publikuotame straipsnyje.

Specialistų rekomendacijos

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai pabrėžia, kad tiek prieš, tiek po nėštumo rekomenduojama rinktis sertifikuotus masažuotojus, turinčius patirties dirbant su nėščiosiomis ir naujomis mamomis. Tai užtikrins ne tik procedūros efektyvumą, bet ir saugumą.

Taip pat rekomenduojama išbandyti įvairias masažo rūšis – nuo švelnaus glostomojo iki giluminio raumenų masažo, priklausomai nuo individualių poreikių ir sveikatos būklės.

„Masažas – tai ne tik būdas sumažinti fizinius negalavimus, bet ir puiki proga būsimai ar naujai mamai skirti laiko sau, atsipalaiduoti ir pasirūpinti savo fizine bei emocine sveikata,” – apibendrina SMLPC

Daugiau informacijos apie masažo naudą prieš ir po nėštumo galima rasti išsamiame SMLPC straipsnyje: https://smlpc.lt/masazas-pries-ir-po-nestumo-kaip-masazai-gali-pagerinti-busimos-mamos-savijauta/